Home Güncel Haber Geyikli Haber Geyikli’de Sosyal Hizmet Binası Açılışı Yapıldı.

Geyikli’de Sosyal Hizmet Binası Açılışı Yapıldı.

Geyikli’de Sosyal Hizmet Binası Açılışı Yapıldı.

Trabzon Şalpazarı Geyikli Mahallesi Merkez Cami yanında Şalpazarı Geyikli Mahallesi Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği’mizin önderliğinde hayırsever vatandaşlarımızın yardımları ile yaptırılan çok amaçlı sosyal hizmet binası açılışı yapılarak hizmete girdi.

Geyikli Mahallesi Merkez Camii yanında Şalpazarı Geyikli Mahallesi Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği’nin önderliğinde hayırsever vatandaşların katkılarıyla yaptırılan 560 metre kare sosyal hizmet binası Ramazan Bayramı’nın ikinci günü içerisinde 4 Bayan şadırvan ve 4 bayan wc 8 Bay wc ve 8 şadırvan, lavoba, Gasılhane, Morg, Mutfak, Yemekhane, Dernek ofisi, Çay ocağı ve Çok amaçlı salon’un olduğu binanın açılışı Kur-an’ı kerim proğramı ile gerçekleşti.

Açılışın sunuculuğunu derneğin yönetim kurulu üyesi emekli yazı işleri müdürü Mustafa Bektaş gerçekleştirdi. Bektaş derneğin tarihi ve geçmişi ile ilgili davetli katılımcıları kısaca bilgilendirdi daha sonra proğram Sela okunması ile başladı ardından Kur-an’ı Kerim ve kaside okunmaları ile devam etti. Proğramda görev alan hocalar Trabzon Bahçecik Fatih Cami İmam Hatip’i Muharrem Kasap, Trabzon Ortahisar ilçe Müftülüğü Murakıp Hafız Zeki Şengül, Vakfıkebir eski cami imam Hatip Hafız Ali Osman Birinci, Vakfıkebir yeni cami müezzini Hafız Muhammet Saka idi.

Çok amaçlı Sosyal binanın açılışına katılan; Trabzon Bölge Adliye Mahkemesi hakimi ve Trabzon bilirkişilik Bölge kurulu Başkanı Ali Osman Taşkın, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Şalpazarı ilçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Türkmen, Şalpazarı ilçe Müftüsü Hüseyin Hacı Fettahoğlu, Şalpazarı Halk Eğitim Müdürü Temel Dural, İTÜ Öğretim üyesi Hatice Atar, Trabzon Şalpazarı Meslek Yüksek Okul sekreteri Mustafa Türkmen, Ortahisar Belediye Başkan vekili Ahmet Yüksel Gülay, Şalpazarı Bld.Bşk.Yrd. Mustafa Özendi, MHP ilçe başkanı Ömer Özdin, CHP ilçe başkanı Erdoğan Kıran, İYİ parti ilçe başkanı Şennaz Yılmaz, Şalpazarı ziraat odası başkanı Ali Bayraktar, Şal-fed Gençlik kolları Başkanı Oktay Uçan, Trabzon Şalpazarı Dernek başkanı Turgut Kahraman, Trabzon Diyanet-Sen il başkan yardımcısı Mehmet Yaşar, Akçaabat ilçe müftülüğü Murakıp Oktay Taşdemir, Geyikli Mahalle Muktarı Muhammet Gülay ve davetli vatandaşlara katıldı.

Açılışta selamlama konuşması yapan başkan İmam Hatip Ömer Dural yaptıkları faaliyetlerle ilgili olarak şu ifadelere yer verildi “Şalpazarı Geyikli Mahallesi Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği yönetimi olarak

1- Pandemi öncesi mahallemizde toplu olarak 500 kişilik iftar yemeği organizasyonu gerçekleştirdik.

2- Pandemi döneminde Sis dağı yaylamızdaki camilerimizden başlayarak mahalle camilerimizin halılarını ve avizelerini yıkatıp dezenfekte çalışması gerçekleştirdik.

3- Mahallemizde kanser hastalarına ve mahallemizdeki SMA hastamıza tedavileri için maddi yardımda bulunduk.

4- Mevsimsel olarak mahalle mezarlıklarımızın temizlenmesini yaptırdık.

5- Mahallemizdeki değirmenlerin eksiklerini tamamlayıp Şehit Hurşit Ataların değirmenini yaptırdık.

6- Mahallemizdeki cenazelerde çay kahvaltı ikramı yaptık.

7- Ramazan aylarında ihiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulunduk.

8- Üniversite de okuyan öğrencilerine burs desteğinde bulunduk.

9- Sis dağı hanyanı camimize kadro talebinde bulunarak kadro aldık.

10- Çok amaçlı sosyal hizmet binamızı yaparak halkımızın hizmetine sunduk.

11- Uzun evi mahallemizde 1700 metre kare arazinin tapusunu derneğimize kazandırdık diyerek davet icazetimize icabetlerinizden dolayı herkese teşekkür ederiz.

Açılış proğramının sonunda çok amaçlı sosyal hizmet binasının anahtarı açık artırma ile satışa çıkartıldı 20000 ₺ ye anahtarı alan Geyikli Mahalle Sakini Ahmet Bayraktar binanın kapısını açarak bina hizmete girdi. Daha sonra açılışa katılan davetlilere yemek ikramı yapılarak proğram son buldu.

Resim – Video: Kazım KARAGÖZ

HENÜZ YORUM YOK

YORUM GÖNDER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version