AKİL İNSANLAR?

Akil insanlara birkaç soru sormak gerek. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni akil insanları. Cumhuriyetçilik ilkesi gereği seçtiğimiz ve seçtiklerimizin seçtiği insanlar. Bu insanlar dostluktan, adaletten yanalar. Bunlar ülke için elinden geleni yapacaklar. Şimdi sorulara geçelim, zor değil aslında.

  1. Akil adamlar Trabzon’u ve Trabzonspor’u temsil ediyor mu?
  2. Eğer Trabzonspor taraftarını şike sürecinde Trabzonspor adına değil adalet adına neden sustular?
  3. Bir sistem kurulmuş, tarih sisteme ayak uyduranları mı yoksa sisteme dik duranları mı yazar?

Adaletten bahseden zihniyet niçin oynanan tiyatroya dur demiyor? Bu oyuna ortak mı olacaksın yoksa dik mi duracaksın?

Yıllarca bu ülkenin bedava milliyetçiliğini yapanlar, bedava tetikçiliğini yapan Trabzonsporlu taraftarlar, adaletten nemalanmak için dağa mı çıkmalıdır?

Dünyada Türk neyse Türkiye’de Trabzonspor odur. Yani bu ülkenin zencisidir. Yarın bir gün sisteme karşı ne yaptın dediklerinde yazılarımla dik durdum, eylem yaptım diyeceğim. Ne demiş pirimiz Hz. Ali haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.

Allah bizi haktan adaletten yana eylesin, hak yolundan şaşırtmasın.

Beni üzen aslında dine yatkın insanların, haksızlık karşısında susmasıdır. Kurumlarla kişilerin ayılmasını isteyen kişinin, Tff’ye istediğini yaptıran kişiyi vicdanı ile baş başa bırakıyorum. Elbet bu dünyanın ahreti var. Elbet Allah’ın huzurunda görüşeceğiz. Bu dünyadan kalan hakkımızı orada alacağız. Hamdolsun ki zalimin zulmü var ise zulme uğrayanın ahı var.

HENÜZ YORUM YOK

YORUM GÖNDER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version