Barış

 Yaşanacak bir dünyada yaşıyoruz aslında. Hobbes ne diyor insan insanın kurdudur. Bu ülkeyi yaşanmaz hale getirenler yine bu ülkede yaşayanlardır. 

Herkesin gideceği yer belli. Nazım Hikmet ne diyor ölümden öte köy var mı? Gerçekten ölümden öte köy yok. Şimdi ben sorarım sizlere, gerçekten insanoğlu neden bu ülkemizi yaşanmaz hale getiriyor. Hele bu dünyada savaş. Bir dram değil midir savaş? Bizler stratejik konum nedeniyle uzaktan da olsa hissettiğimiz savaş. Neden yaşayamıyoruz barış içinde. Bizi dürten güdü ne?

Her yer de savaş var. Paris’te aşk. Bir yerde sefalet, başka bir yerde eğlence. Ne gerek var birbirimizi üzmeye. Herkesin vadesinde geldiğinde gidecek yer belli. Neden dünyevileştiriyoruz bedenimizi. Her şey çıkar olmuş. Barış olsun hep barış. Bu kadar zor mu barış. Sev beni ben de sizi. Ve sağlıklı bir ömür. Sadece düşünen insanların yaşadığı. Emeğin hakkı verilen, adaletin olduğu bir dünya. 

Gereksiz hayat sürüyoruz.Ne fazla yaşarız ne de az.Geldiğimiz yer belli.Gideceğimiz yer de belli.Allah’tan dilerim ki artık insan insanın kurdu olmasın.Ve akıllar “barış” için çalışsın.

Barış dolu günler temennisiyle iyi bayramlar.

HENÜZ YORUM YOK

YORUM GÖNDER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version