Home Yazarlar Özgür Gülay - Yazar BİR ZAMANLAR KOCAELİSPOR VARDI(!)

BİR ZAMANLAR KOCAELİSPOR VARDI(!)

 Aslen Kocaeli’li olmasam da değinmek istediğim konu Kocaelispor. Kocaeli’de ilk gittiğim maç ilkokul yıllarımda Kocaelispor Fenerbahçe maçıydı. Maraton tarafında annemle otururken bize nerden atıldığı belli olmayan bir taş gelmiş ve annem benim başımı kollarıyla sarmıştı. Normalde bu olayı yaşayan ben bir daha maça gitmek yerine, o gündür bugündür yaşadığın kentin takımına sahip çık anlayışı ile hareket ettim. Ara sıra deplasmanlar ara sıra İsmetpaşa’da maçları izledim.

Bir zamanlar Kocaelispor vardı. Anadolu’da ses getiren, haramilere dik duran bir takım vardı. Bu takım niçin böyle oldu? Kimler niçin bu takıma destek vermedi? Taraftar profili olarak iyi yerlerde olan Kocaelispor’a ne oldu? Hafta sonları herhangi bir spor programına baktığımda Kocaelispor’un mazisine yakışmayan yerde durması içimi acıtıyor. Ben bu şehirde yaşıyorsam ve bu şehre kimler ihanet ettiyse hesabını vermelidir.

Bir zamanlar Kocaelispor vardı. Sinemaya gitmeyen ben, tiyatroyu nadiren tercih eden ben maçlara giderdim. Şimdi de gidiyorum ama gözlerim buğulanıyor sadece. Bu takıma ne oldu? Bu şehrin içindeki Kocaelispor sevgisine ne oldu? Daha düne kadar her yerde yeşil siyah atkılarla  dolaşan gençlerin yerlerinin kimler aldı.

Sanayi şehri  ve vergide bildiğim kadarıyla ilk sırada yer alan bir şehir. Bu kentin takımı ne yazık ki yerlerde sürünüyor. Koskoca bir kent ne hazindir ki mazisine yakışmayan yerlerde. Bu takımın cefakar taraftarı her zaman arkasında durmaya devam ediyor. Taraftar arkasında olmasına karşın hala bu şehrin ileri gelenleri bir şeyler yapmıyorsa bu onların vicdanına kalmıştır. Elbet bu Kocaelispor ayağa kalkar. Tek isteğim bu takım ayağa kalktığı zaman kötü günlerde yanında olmayanlar iyi günlerde yanında yer almasınlar.

Bir gün olacak. Benim yaşadığım takımın kenti güzel günler görecek. Ne demiş Nazım HİKMET:

Güzel günler göreceğiz çocuklar,

Güneşli günler göreceğiz.

Ve son olarak. Bu takımın cefakar taraftar grubu Hodri Meydan’ın bir pankartı her zaman içim acıdığında aklıma gelir.

Pankartta şunlar yazar.

TÜRKİYE’YE BAKAN KOCAELİ BİR KOCAELİSPOR’A BAKAMADI.

HENÜZ YORUM YOK

YORUM GÖNDER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version