Ahseni Takvimden Esfele Safiline Savruluş

En güzel yaratılıştan ,aşağıların aşağısına atılış. Böyle ifade ediyor Allah, insanın aşağılaşmasını. Ve bu ifade ne kadarda denk düşüyor Iraktaki ABD ve İngiliz işkenceci askerlerine. Geçmişte yaptıkları henüz hafızalardan silinmemişken, bunlara yenilerini ekliyor ABD. Iraktaki zulmün ve işkencenin Televizyonlarda gösterilenlerle sınırlı olmadığı anlaşılıyor. Dünya, insanı insanlığından utandıracak daha pek çok sahnelerle karşılaşacak böyle giderse.

Bu günün tarihini yazanlar, Irak’ta yapılıp edilenleri ifade etmek için kelimeler bulabilecek mi acaba? Gelecek nesillere bu durum nasıl aktarılacak? İnsanoğlunun bu vahşetini yazanlar, insan olmaktan utanmayacaklar mı? Olup bitenleri okuyanlar dehşete kapılıp, ümitsizliğe, kendi geleceği konusunda karamsarlığa düşmeyecek mi? Geçmişin geleceğe armağanı bu iğrenç görüntüler mi olacak

Oysa ABD, demokrasi ve insan haklarını tesis etmek için gelmişti Irak’a(!). Demokrasinizde, insan haklarınızda size kalsın. İnsanlığın sizden öğreneceği hiçbir şey olamaz bu saatten sonra. Kendi yalanlarınız ve aşağılıklarınızla masum insanların üzerinden çekin pis ellerinizi. Zirvede olan teknolojiniz de size kalsın. Teknolojinizi hangi amaçla kullandığınızı görüyor insanlık. Teknolojide zirve ahlakta dibe vuruş. Bu yaman çelişki sonunuzu getirecek. Toplumunuz bu ahlaki çöküşün sonucuna katlanamayacak. Kendi ellerinizle kendinizi bitireceksiniz.

İşkence ettiğiniz, aşağıladığınız, basit gördüğünüz insanlar, “Savaşta dahi olsa, ihtiyarlara, kadınlara, çocuklara, meyve bahçelerine, kısaca savunmasız olanlara zarar vermeyeceksiniz” diyen bir peygamberin ümmeti. Sizin insanlık adına bu insanlardan öğreneceğiniz çok şey var.

Sizler savunmasız, çaresiz kadınlara, çocuklara ve ihtiyarlara saldıracak kadar korkak ve aşağılıksınız. Çünkü bu davranışlar ancak korkaklara yakışır.

Size sesleniyorum ey insanlık! Bizler sıcak evlerimizde, çocuklarımızla, eşlerimizle, sevdiklerimizle keyif sürerken , her an ölüm korkusuyla yaşayan insanlardan, oynamayı unutan çocuklardan, çocuğunun ve eşinin yüzüne hasret kalan babalardan, her an tecavüze uğrama korkusuyla yaşayan genç kızlardan, hayali, bir düşman askerini öldürmekten ibaret gençlerden haberdar mıyız? İnsanlığa bu dramı yaşatmaya kimin hakkı var? VE bu yapılanların haklı bir tane gerekçesi yokken. Bu vahşet, sadece egemen olma, daha da zengin olma ,bir numara olma adına mı yapılıyor? İnsanlık yeryüzünü yaşanmaz hale getirecek bu gidişe bir an önce dur demelidir.

Ey bir buçuk milyarlık İslam Alemi! Aşağılanmaktan, horlanmaktan, ezilmekten, yönetilmekten, yönlendirilmekten bıkmadınız mı? İslam alemine yapılanlara şimdi değil de ne zaman asil ve esaslı bir duruşla karşı koyacaksınız? Bu olanlar, keyfinizden, zevkinizden, rahatınızdan fedakarlık etmek için yeterli değil mi?

Daha neyi bekliyorsunuz ,

Kıyameti mi?..

YORUM GÖNDER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz